Za słaby na cross fit?

Osoby zainteresowane cross fitem często mają obawy, że są za słabe i nie dadzą sobie rady z ciężkimi ćwiczeniami, a w rezultacie będą spowalniać grupę. Warto zatem wyjaśnić, że w przypadku tej dyscypliny obawy te są zupełnie nieuzasadnione.

stretching-498256_1280

W cross fitness wszystkie ćwiczenia można dostosowywać do własnego poziomu sprawności. Można ćwiczyć jako wieloletni zawodnik cross fit, a także jako 70-letni staruszek. Jedyna różnica polega na dostosowaniu ćwiczeń do własnej sprawności, która u każdej osoby jest inna. W cross fit na ma ruchów, których nie wykonuje się w życiu codziennym. Tutaj wykonuje się je jedynie z większa albo mniejszą intensywnością lub z ciężarem. Na każdym treningu trenuje się całe ciało. Najczęściej trenuje się w przez 5 dni, a przez dwa odpoczywa. W przypadku właściwego doboru intensywności i obciążenia jest to dobre dla każdego. Nie trzeba bać się tego, że z powodu słabej kondycji będzie się opóźniało grupę. Na trening przychodzą osoby o różnym stopniu sprawności. Nawet najbardziej doświadczone osoby kiedyś były osobami początkującymi. Każdy członek grupy koncentruje się na własnym poziomie sprawności. Obecność osób bardziej doświadczonych nie tylko nie jest powodem komplikacji, lecz także stanowi bardzo dobrą motywację do dalszych treningów.

Wszyscy ci, którzy mają wątpliwości co do tego, czy cross fit jest odpowiednim dla nich treningiem, mogą wybrać się na zajęcia próbne. To doskonała okazja do tego, żeby przekonać się, że nikt nie jest za słaby na cross fitness.