Cross fit w domu

Jedną z zalet crossfitu jest fakt, że można trenować go nawet we własnym domu. Wprawdzie taki treningi nie będzie podobny do tego, jaki wykonują na filmach instruktażowych osoby, które uprawiają tę dyscyplinę zawodowo, jednak najważniejsze jest to, aby pamiętać o dwóch ważnych zasadach crossfitu, które stanowią niezbędny element każdego treningu. Są to  maksymalna intensywność oraz maksymalny wycisk.

run-1342619_1280

Bez względu na to, czy korzystamy z ze sztangi na siłowni czy liny do wspinania, każdy przedmiot należy wykorzystać do uzyskania maksymalnej szybkości oraz natężenia treningu. Istotne jest także to, żeby zapewnić sobie dostatecznie dużo miejsca, eliminując w ten sposób ryzyko urazu albo strat w wyposażeniu. Jeżeli mieszkanie nie jest odpowiednie do wykonywania impulsywnych i zamaszystych ruchów, to lepiej zrezygnować z trenowania w domu i wybrać się do ogrodu albo do parku. Ważne jest to, aby mieć pewność, że nie zrobimy krzywdy sobie lub innym podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Istnieje wiele przyrządów domowych, które można wykorzystać w trakcie treningu cross fit. Można także za niewielkie pieniądze nabyć inne przydatne akcesoria, na przykład platformę, piłkę stabilizacyjną, handelki albo stoper.

Jakie ćwiczenia cross fit można wykonywać w domu albo na podwórku? Propozycji jest naprawdę dużo. Dobrym pomysłem może być skakanie na skakance, sprint w miejscu albo tureckie wstawanie, które jest ćwiczeniem angażującym do wysiłku całe nasze ciało. Wiele zależy od tego, jakim sprzętem dysponujemy oraz od naszej wyobraźni.